Naši lidé
Podívejte se na příběhy skutečných zaměstnanců BAUHAUS. Třeba se sem jednou zařadí i ten váš!

Náš příběh se začal psát v roce 1960 v německém Mannheimu a postupně jsme se rozrostli do téměř celé Evropy. V roce 1993 jsme otevřeli první odborné centrum také v České republice. Od té doby neustále rosteme a přibíráme nové kolegy. Dnes je nás už téměř 1000.

Ať jste nováček, nebo zkušený odborník, ukážeme vám, jak to u nás funguje. Čeká vás zaškolení, příjemný kolektiv, zajímavá práce, férové pracovní podmínky, otevřené jednání a mnoho dalšího. Přečtěte si příběhy našich kolegů. Dozvíte se, co je na práci nejvíc baví a co je pro ně největší výzvou.

V BAUHAUS se hledí na to, co člověk opravdu umí
Jan F.
ředitel prodejny, v BAUHAUS pracuje od roku 2011
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Proč ses rozhodl pracovat v BAUHAUS? Pocházím ze statku a můj otec je vášnivý kutil, odmalička jsem mu pomáhal a získal tak vztah k nářadí, zahradě i řemeslu a v podstatě ke všemu, co BAUHAUS nabízí ve svém sortimentu. Na stavební škole mě pak bavila 3D grafika a plánování návrhů budov. Obojí mě dovedlo až do BAUHAUS, kde jsem nejprve nastoupil na poloviční úvazek a zůstal jsem až doteď.
 • V BAUHAUS jsi již vystřídal několik pozic, co nového ses naučil? Určitě jsem začal mnohem více vnímat názory ostatních a začal jsem se dívat na věci z více úhlů pohledu. V BAUHAUS jsem prošel pěti navzájem provázanými pozicemi, naučil jsem se dívat na věci s větším nadhledem. Snažím se své zkušenosti předat i svým kolegům, pomoci jim hlavně v začátcích.
 • Nyní pracuješ na pozici ředitele prodejny. Co tě na tvé práci baví? Nejvíce mě baví rozmanitost, kterou tato práce přináší. Od jednoduchých fyzických činností, přes celou personální agendu až po plánování rozpočtu a hlídání ekonomických ukazatelů celé prodejny. Neustále se učím něco nového. Je pro mě zajímavé vidět, jak funguje nejenom naše prodejna, ale celá síť hobbymarketů – od celku do posledního detailu. Je tu obrovský prostor pro seberealizaci, nové nápady a inovace.
 • Jak vycházíš s kolegy na prodejně, scházíte se i mimo práci? Jedna "kolegyně" se stala mojí ženou a momentálně se doma stará o našeho syna a dceru, takže s tou se vídám každý den. ☺ S několika kolegy občas zajdeme na dobrou večeři. Když se ohlédnu zpátky, tak jsme vždy se všemi kolegy vycházeli dobře, přeci jen v práci trávíme většinu času. A kdo z nás by chtěl pracovat v nepřátelské atmosféře.
 • Co bys vzkázal lidem, kteří přemýšlí o práci v BAUHAUS? Že to určitě stojí za to. V BAUHAUS se tolik nehledí na vzdělání ani předchozí práci, ale na to, co člověk opravdu umí a jak k práci přistupuje. Já jsem toho důkazem a jako bonus jsem zde našel i rodinu.   
Volná místa
Noví zaměstnanci obvykle rychle zapadnou a začlení se
Blanka Š.
referent pro IT systém, v BAUHAUS pracuje od roku 2006
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Jaká je náplň tvé práce? Jsem takový “ekonom”, v BAUHAUS mám na starosti čísla: inventury, skladové zásoby, odpisy, správně nastavené prodejní ceny v systému… všechno musí sedět. Kromě toho zajišťuji školení pro zaměstnance.
 • Co všechno se noví zaměstnanci musí naučit? Mým úkolem je seznámit je s naším interním systémem, je to taková základní IT teorie. Během školení se seznámí s programem na sledování zboží, s objednáváním nového zboží, s programem pro skladové hospodářství a s dalšími vnitřními procesy.
 • Neleknou se nováčci někdy té IT teorie? To ne, není to nic složitého. IT nástroje jim naopak mají práci usnadnit. Sama už jsem ve firmě nějaký ten rok, a tak vidím, jak se tu hodně věcí díky nové technice zjednodušilo. Noví zaměstnanci obvykle rychle zapadnou a začlení se.
 • Co bys doporučila těm, kdo teprve o kariéře v BAUHAUS přemýšlí? Aby udělali první krok a šli to k nám zkusit. V BAUHAUS se tolik nehledí na vzdělání nebo předchozí práci, ale na to, co člověk skutečně umí a jak k práci přistupuje. BAUHAUS je navíc stabilní společnost s jistotou pravidelného příjmu. 
Volná místa
V BAUHAUS je mnoho příležitostí ke kariérnímu růstu. Já jsem toho příkladem
Daniela K.
asistentka vedení společnosti, v BAUHAUS pracuje od roku 2012
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Čím tě zaujal BAUHAUS, když ses rozhodla nastoupit? Do BAUHAUS jsem chodila ráda nakupovat jak stavební materiál, tak rostliny do zahrady. Vždy jsem si tam vybrala a byla jsem s nákupem i s obsluhou spokojená.  To bylo asi tím hlavním důvodem, proč jsem sem poslala svůj životopis. Končila jsem mateřskou dovolenou a právě se v Ivanovicích dostavělo nové centrum BAUHAUS, tak jsem to zkusila a vyšlo to.
 • Co je hlavní náplní tvé práce? Práce na sekretariátu je hodně různorodá – zpracovávám objednávky, zajišťuji ubytování jak pro naše kolegy, tak i pro kolegy ze zahraničí, zabezpečuji letenky, zpracovávám a zasílám individuální nabídky pro zákazníky, připravuji různé reporty a zastřešuji spoustu dalších úkolů. O žádném stereotypu nemůže být ani řeč. Jsem šťastná, že dělám, co mě opravdu baví a že se můžu těšit do práce.
 • Jak vypadal tvůj kariérní postup v BAUHAUS? Do BAUHAUS jsem nastoupila jako pokladní, po zaučení jsem začala pracovat na hlavních informacích, kde jsem více komunikovala se zákazníky. Po čase přišla nabídka pozice asistentka koordinátora a pak koordinátorka řemeslných prací. Na těchto pozicích jsem se naučila mnoho ohledně montáží a měla jsem tu možnost se do některých montáží i zapojit, což bylo pro moji práci přínosné. Další moje pracovní pozice se týkala interních informačních systémů, taková pravá ruka IT oddělení. Později jsem měla možnost si zkusit, jaké to je radit našim zákazníkům z pozice zákaznické podpory, kde jsem časem povýšila na vedoucí celého týmu. Nicméně příležitostí k růstu a změnám je v BAUHAUS hodně, a proto jsem přijala výzvu a od roku 2018 pracuji jako asistentka jednatelů naší společnosti. Jsem si docela jistá, že u téhle pozice už zůstanu (ale nikdy neříkej nikdy 😉).
 • Jak vycházíš s kolegy, scházíte se i mimo práci? Se svými kolegy vycházím velmi dobře. Když to čas dovolí, tak se scházíme i mimo práci, a to nejen na pivo, ale sejdeme se třeba na sport: kolo, horská turistika, squash, badminton. S kolegy pořádáme různé týmové sportovní výzvy. Přes léto míváme grilování na terase, kterou tu máme v našich zrekonstruovaných prostorách volně k dispozici a odkud máme báječný výhled na Brno. Jsem sportovně založený člověk, a tak ráda využívám benefity, které každý měsíc dostáváme – třeba na sport, ale také na dovolenou či nákup v lékárně nebo na knížky.
Volná místa
Zakládáme si na skvělém kolektivu
Martina K.
vedoucí pokladen a koordinátor provozu, v BAUHAUS pracuje od roku 2003
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Co je hlavní náplní práce na tvé pozici?  V BAUHAUS působím jako vedoucí pokladen. Starám se tedy o veškeré činnosti v rámci pokladen a pokladních. Jsem jim oporou, pokud si neví rady, a poskytuji jim všechny důležité informace. Dále mám na starosti kancelářskou činnost a tok dokladů. Možná to tak nezní, ale je to různorodá práce, a to mě hodně baví. Každý den se setkávám s novými situacemi. 
 • V BAUHAUS pracuješ už 15 let. Jak se za tu dobu z pohledu zaměstnance změnil? Během doby, co v BAUHAUS pracuji, se rozhodně změnily pracovní podmínky k lepšímu, včetně zázemí pro zaměstnance. Kromě toho se výrazně zlepšilo i finanční ohodnocení, včetně nových a zajímavějších benefitů. Jdeme s dobou a to je dobře. 
 • Jaký pro tebe byl přechod z předchozích pozic a co nového ses díky tomu naučila?  Přechod z pozice pokladní na pozici pracovníka kanceláře a zejména pak na vedoucí pokladen pro mě znamenal mnohem větší zodpovědnost. Mám nyní na starosti několik zaměstnanců, což znamená i více práce s lidmi, a to mi vyhovuje. Kromě toho jsem se musela daleko více seznámit se sortimentem, zlepšit si své znalosti práce s počítačem a také se zlepšit v němčině.
 • Co bys vzkázala těm, kteří mají o práci v BAUHAUS zájem? Pokud máte rádi práci v obchodě a baví vás práce s lidmi, určitě bych vám BAUHAUS doporučila. Jsme stabilní a velká firma a je tu mnoho příležitostí ke kariérnímu růstu. Práce je velmi různorodá, je tu příjemné prostředí a dobrý kolektiv. Na tom si zakládáme. 
Volná místa
BAUHAUS se neustále vyvíjí a jde s dobou
František B.
zástupce ředitele, v BAUHAUS pracuje od roku 1997
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • V BAUHAUS pracuješ více než 20 let, které pozice jsi vystřídal?  Začínal jsem jako prodejce, pak jsem přestoupil na vedoucího oddělení dřeva.  Nyní pracuji jako zástupce ředitele odborného centra. Mám na starosti hlavně oddělení dřeva a zahrady, zajišťuji několik školení zaměstnanců, revize, řeším stížností zákazníků, podílím se na ekonomickém výsledku, otevírám a zavírám prodejnu, účastním se pohovorů s budoucími zaměstnanci.
 • Jak se za těch 20 let změnil BAUHAUS? BAUHAUS se změnil hodně, neustále se vyvíjí, jde s dobou. 20 let je dlouhá doba, například jsem začínal s etiketovacími kleštěmi, kterými se označovaly ceny zboží. To už dnes vypadá jako pravěk. Zvýšil se i počet odborných center BAUHAUS v Česku. Při mém nástupu byl na třech místech, v současné době jich je osm. Poslední dobou je patrný i zlepšený přístup k zaměstnancům, například nový systém benefitů a odměňování.
 • To zní jako široký záběr, co z toho tě nejvíce baví?  Hlavně ta pestrá a zajímavá práce s lidmi, ať už ze strany zaměstnanců, tak ze strany zákazníků. Je zde stále prostor pro vyvíjení se, zlepšování sám sebe i svého okolí. Stále je spoustu věcí, které se můžu a musím naučit. A naopak, znám úskalí těchto pozic, dokážu se proto vcítit do zaměstnanců a pomoci jim s řešením vzniklých problémů při plnění denních úkolů.
 • Účastníš se pohovorů s budoucími zaměstnanci, proč se hlásí do BAUHAUS? Nejvíce si cení toho, že v BAUHAUS mají silné zázemí mezinárodní společnosti. Nemusí se bát, že by jim firma neposlala výplatu. Mají jistotu platu i zaměstnání. Hodně se ptají na benefity, ty se teď hodně zlepšily, lidem se líbí více. Nejvíce oceňují stravenky, ale zajímají je i další nabízené poukázky na sport nebo kulturu.
  Výhodou dnes také je, že můžeme lépe zařazovat nové zaměstnance podle jejich zkušeností. Nezkušené zaměstnance si zaučíme a můžeme se jim více věnovat. Zkušené nováčky naopak můžeme zařadit rovnou na vyšší pracovní pozici. To dříve nešlo, všichni začínali od píky.
Volná místa
Nebojte se k nám přidat, bude vás to bavit
David R.
koordinátor pro nákup, prodej a marketing, v BAUHAUS pracuje od roku 2007
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Davide, co je hlavní náplní práce na tvé pozici?  Navrhuji a realizuji nové prezentace a přestavby odborných center podle nových konceptů. Kromě toho koordinuji a mám na starosti všechny činnosti při otevírání nových odborných center. Spolupracuji také s nákupním oddělením a porovnávám ceny u nových produktů. 
 • Jak se změnil BAUHAUS během tvé kariéry? BAUHAUS se změnil o hodně k lepšímu. Zejména v oblasti využívání moderních technologií. Co se ale naštěstí nezměnilo, je skvělý kolektiv. BAUHAUS umí spojovat zaměstnance, vycházíme spolu opravdu dobře. Zhruba jednou měsíčně se scházíme jen tak na pivku. Není to žádná oficiální organizovaná firemní akce, prostě jsme super parta. 
 • To zní jako náročná práce… To je pravda, když se otevírá nový obchod, mám na starosti veškerou přípravu i realizaci. Vše do sebe musí dokonale zapadnout. Skloubit to bývá nejnáročnější, ale je to různorodá a pestrá práce, která mě baví. 
 • Co bys vzkázal těm, kdo o práci v BAUHAUS teprve přemýšlí? Snad jen: Nebojte se přidat, bude vás to bavit.
Volná místa
V BAUHAUS jsme jako rodina, mám tu mnoho přátel
Richard S.
prodavač v oddělení zahrada, v BAUHAUS pracuje od roku 2013
Zobrazit rozhovor Schovat rozhovor
 • Proč ses rozhodl pracovat v BAUHAUS?  Do BAUHAUS jsem pravidelně chodil jako zákazník, a když jsem hledal novou práci, napadlo mě sem přinést životopis, a ono to vyšlo. Měli otevřených hned několik pozic, nejvíce mě zaujalo oddělení zahrady. Zde pracuji až do teď a jsem rád.
 • Co tě na práci nejvíce baví? Každý den je jiný a nikdy se nenudím. Sortiment v oddělení zahrady je také velmi různorodý, což je super. Mění se v podstatě celý rok podle ročního období. Kromě toho rád jezdím i na různá školení, na které nás BAUHAUS posílá. Pořád se tak něco učím a stávám se větším odborníkem ve svém oboru. Pak mohu zákazníkům i lépe poradit nebo pomoci. 
 • Jak vypadá tvůj běžný pracovní den? Hlavní náplní mé práce je prodej a doplňování sortimentu. S tím je spojená i komunikace a pomoc zákazníkům, když si neví rady. Lidé mě zastavují a ptají se na doporučení, co si koupit nebo jak se mají starat o rostliny.
 • Co bys vzkázal uchazečům o práci v BAUHAUS? Nebojte se přihlásit. I když jsme nadnárodní řetězec, jednotlivá centra a jejich oddělení fungují jako taková rodina. Mezi kolegy mám řadu přátel, občas se scházíme i mimo práci. A nikdy se tu nebudete nudit. 
Volná místa
Přidejte se do našeho týmu Volná pracovní místa
 • 19 zemí Evropy
 • 273 odborných center
 • 17000 zaměstnanců
 • 130000 produktů
 • 6 měst v České republice